30.11-9.12.2017 / JAPAN TOUR 

“NOMADKA” ponownie w Japonii

30.11–1.12 – 2 prezentacje spektaklu “Nomadka” w Sapporo Pirka Kotan w ramach International Conference on Ethnic Minorities w Centre for the Environmental and Minority Policy Studies (Cemipos/Sapporo)

2-3.12 – udział zespołu Amareya Theatre & Guests w wydarzeniach International Conference on Ethnic Minorities w Centre for the Environmental and Minority Policy Studies (Cemipos/Sapporo)

8-9.12 – 2 prezentacje spektaklu “Nomadka” w Sanaizaka Studio w Tokio w ramach projektu pt. “Theatre of Testimony 2017- Amareya Theatre and Guests (Poland) + Gekidan Kaitaisha (Japan)” organizowanego przez Gekidan Kaitaisha (Tokio)

 

PAŹDZIERNIK - LISTOPAD 2017

wtorek, 17 październik 2017

22-26.11 / BUTOH_LAB

prowadzenie: Katarzyna Pastuszak

28th International Congress on Creative Drama in Education Antalya (Turcja)

ZOBACZ VIDEO - BUTOH LAB

 

28.10 / IT'S A DIFFERENT KIND OF SKIN

BERLIN Zentrum fur Kunst und Urbanistik w ramach Modular Relations Conference and SONICA Berlin

Simone Basani, Alice Ciresola, Katarzyna Pastuszak, Dana Chmielewska, CSW Łaźnia

WIĘCEJ INFORMACJI

 

22.10 / NOMADKA (nowa wersja)

Klub Żak / Teatr na Nowe Czasy vol. 4 organizowany przez Fundację Pomysłodalnia

ZOBACZ TRAILER: NOMADKA

OBSERWUJ NA FACEBOOKU 

 

17.10 / SQUARE DANCE-PREPARACJA 

w ramach Festiwalu All About Freedom - Ogród Powolności

OBSERWUJ NA FACEBOOKU

 

19.10 / PERFORACJE: pamięć wody

Prezentacja projektu na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów - Gdynia POBIERZ PROGRAM

ZOBACZ VIDEO - PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY

 

 

PAŹDZIERNIK - LISTOPAD 2016

czwartek, 13 październik 2016

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE - Amareya Theatre & Guests

"Z wody" - Aurora Lubos - fot. Maciej Sierpień

 

21-24.10 - "PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY" - WL4 Gdansk 

25-27.10 - Warsztat Butoh / Yuko Kawamoto - Klub Zak Gdansk

29-30.10 - "Kantor_Tropy: COLLAGE" - Klub Zak Gdansk

4.11 - "Nomadka" - ZOK Nowy Dwor Gdanski

5-6.11 - "Kantor_Tropy: COLLAGE" - Teatr 8 Dnia Poznan

7-9.11 - warsztaty Yuko Kawamoto & Katarzyna Pastuszak - Teatr 8 Dnia Poznan

15.11 - "Kantor_Tropy: COLLAGE" - Krotoszynski Osrodek Kultury Krotoszyn

17.11 - "Kantor_Tropy: COLLAGE" - Nowohuckie Centrum Kultury Krakow

Prezentacje "Kantor_Tropy: COLLAGE" sa możliwe dzięki współpracy z Polskim Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu "Scena dla Tańca"

 

Więcej info:

Perforacje: Pamięć wody: https://web.facebook.com/events/1818712168416081/ 

Kantor_tropy : COLLAGE : https://web.facebook.com/events/331009543910530/

PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY

piątek, 02 wrzesień 2016

 

 

Projekt Amareya Theatre & Guests i artystów z Polski i Japonii - instalacje, performance, warsztaty

Projekt „PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY” to pierwsza odsłona cyklicznego projektu wydarzeń artystycznych i animacyjnych, który realizowany będzie przez Stowarzyszenie Amareya Art i zaproszonych do współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy oraz lokalnych partnerów instytucjonalnych. Tytuł „Perforacje” odnosi się do wielofunkcyjnego działania „perforacji” - tworzenia otworów, z drugiej zaś strony odnosi się do „racji” - impulsu, przyczyny, prawdy, które mogą w nasze życie wnieść dzieła sztuk performatywnych. Cykliczne wydarzenie pod nazwą „Perforacje” zakłada tworzenie symbolicznych otworów w otaczającej rzeczywistości. „Perforacje” to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski pozwalające tworzyć i promować nowe dzieła sztuki performatywnej powstałe we współpracy wybitnych artystów z Gdańska, Polski i zagranicy, a także umożliwiające marginalizowanym grupom społecznym aktywność artystyczną i kulturotwórczą.

Pierwsza odsłona projektu nosi tytuł „PERFORACJE: PAMIĘĆ WODY” i polega na interdyscyplinarnym podjęciu tematu wody – jednego z głównych zasobów Miasta Gdańsk, który tworzy jego niepowtarzalny charakter i jest budulcem tożsamości lokalnej. Woda znajdująca się w podtytule projektu w oczywisty sposób wiąże się także z Obchodami 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Ważną inspiracją dla pierwszej edycji projektu „Perforacje” jest także książka japońskiego badacza Masaru Emoto zatytułowana „Woda – obraz życia”, a także trudny temat wspomnień osób, które przeżyły katastrofę tsunami w 2011 w Japonii i wspomnień uchodźców, dla których woda była jedyną drogą ucieczki.

 

MAJ 2016

 

Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca

 

 

Projekt „Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca” obejmuje ponad 15 prezentacji spektaklu „Kantor_Tropy: COLLAGE” w reżyserii Katarzyny Pastuszak i w wykonaniu kolektywu Amareya Theatre & Guests z udziałem japońskich tancerzy butō - Yuko Kawamoto, Kae Ishimoto, Ichi Go, Rui Ishihara, artystek Teatru Amareya (Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak), tancerki Danieli Komędery oraz aktorów/tancerzy - Jana Grządzieli i Przemysława Jurewicza. Muzykę skomponowali i wykonują na żywo Joanna Duda i Jan Młynarski (J=J). Spektakl ten powstał w 2015 roku w ramach polsko-japońskiego projektu „Kantor_Tropy”, który w rankingu Gazety Świętojańskiej, podsumowującym Rok Teatralny 2015 na Pomorzu, zdobył wyróżnienie za najlepszy koncept.

Partnerami projektu „Kantor_Tropy 2016 - Scena dla Tańca” są: Teatr Ósmego Dnia Poznań, Teatr im. A. Mickiewicza Częstochowa, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Chorzowskie Centrum Kultury, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, Nowohuckie Centrum Kultury Kraków, Synagoga Nowa Gdańsk-Wrzeszcz, licea trójmiejskie.

 

Harmonogram pokazów:

6.05 Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

8.05 Opera i Filharmonia Białystok

10.05 Teatr Polski Bielsko-Biała

13.05 Teatr im. A. Mickiewicza Częstochowa

14.05 Centrum Kultury - Chorzów

16.05 Teatr 8 Dnia - Poznań

18.05 Centrum Kultury Drawsko Pomorskie

1-18.11 - Nowohuckie Centrum Kultury - Kraków, Żuławski Ośrodek Kultury - Starogard Gdański, Synagoga Nowa Gdańsk-Wrzeszcz

 

3-5.03.2016 
godz.17.00-20.00

Amareya_LAB - LABORATORIUM CIAŁA I RUCHU (warsztaty)

 

Miejsce:
 Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19-21, 60-822, Poznań

https://www.facebook.com/events/919089524833420/

12-13.03.2016 


Amareya_LAB- LABORATORIUM CIAŁA I RUCHU (warsztaty)

 

Termin i godziny zajęć: 12.03 – godz. 17.00-20.00; 13.03 – godz. 15.00-18.00

Miejsce: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15, Kraków

 

SPEKTAKLE

11.03„Yameru maihime_prologue” - Katarzyna Pastuszak/Joanna Duda oraz promocja książki „Ankoku butôHijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie” - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha” Kraków

 

14.03 „Pusty dom” - Agnieszka Kamińska/Katarzyna Pastuszak - Instytut Teatralny Warszawa

 

16.03 „Track(s)” - Joanna Duda/Katarzyna Pastuszak - Festiwal KLAMRA Toruń

 

4-12.04 „Yameru maihime_prologue” - Katarzyna Pastuszak/Joanna Duda - pokazy w Turcji

Amareya Theatre & Guests w podsumowaniu ROKU TEATRALNEGO 2015 NA POMORZU:

 

Subiektywne podsumowanie roku teatralnego na Pomorzu, a tam Amareya Theatre & Guests:
- Wydarzenie roku: "Kantor_Tropy"
- Najlepszy spektakl off-off: "Kantor_Tropy: Collage" i "Ofelia_remix" - Teatr Amareya & Guests
- Najciekawszy koncept: "Kantor_Tropy"
- Człowiek teatru - Katarzyna Pastuszak

Dziękujemy

Typowali: Katarzyna Wysocka (pomorzekultury.pl), Piotr Wyszomirski (gazetaswietojanska.org)

http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=51560

 

Teatr Amareya znów w Japonii!

poniedziałek, 17 sierpień 2015

Teatr Amareya znów w Japonii!

 

sierpień- wrzesień 2015

 

Po zeszłorocznym sukcesie w Tokio, na Grenlandii, w Izraelu i Rosji, trójmiejski Teatr Amareya znów będzie miał okazję pokazać swój spektakl w Kraju Kwitnącej Wiśni.

http://japonia-online.pl/news/3276 

W sierpniu i wrześniu Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda wystąpią ze spektaklem „EXTRACTS from Yameru maihime” na dwóch międzynarodowych festiwalach w Japonii. W dn. 20.08 zaprezentują się na Butoh International in Minato organizowanym przez Hijikata Tatsumi Archive – Keio University Art Centre w Tokio, a w dn. 01.09 na Tohoku Fringe Festival w Aomori. Ponadto w dn. 19.08 Katarzyna Pastuszak poprowadzi także autorskie warsztaty taneczne z muzyką na żywo Joanny Dudy. Natomiast 21.08 w Hot Buttered Club w Tokio odbędzie się solowy koncert Joanny Dudy zatytułowany „KOT - QU - KO - RA”.

Festiwal Butoh International w Tokio i festiwal Tohoku Festival Fringe w Aomori (Japonia) to wydarzenia o międzynarodowej randze organizowane przez Archiwum Hijikaty Tatsumiego na Uniwerystecie Keio w Tokio, organizację badawczą Portfolio Butoh oraz Muzeum Terayamy Shujiego w Aomori.

Zaproszenie Katarzyny Pastuszak i Joanny Dudy wiąże się z wieloletnią współpracą Teatru Amareya ze środowiskiem japońskim oraz z faktem opublikowania przez Katarzynę Pastuszak książki pt. „Ankoku buto Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie”, która jest zapisem wieloletnich praktycznych i teoretycznych badań tańca buto prowadzonych przez dr Katarzynę Pastuszak. Warto dodać, że spektakl „Yameru maihime_prologw wykonaniu gdańskich artystek jest bezpośrednio zainspirowany twórczością Hijikaty Tatsumiego. Spektakl ten miał premierę w maju 2015 i realizowany był w ramach „Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk”.

Pobyt Katarzyny Pastuszak i Joanny Dudy w Japonii wiąże się także z przygotowaniami do dużego
polsko-japońskiego projektu „Kantor_Tropy”, który Teatr Amareya realizuje we współpracy z Theatre X w Tokio i wybitnym choreografem – Saburo Teshigawarą oraz innymi artystami japońskimi. Premiera projektu „Kantor_Tropy” planowana jest na październik 2015 w Nadbałtyckim Centrum Kultury i Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
Podczas pobytu w Japonii w dn. 17.08-5.09.2015 oprócz czynnego udziału we wspomnianych festiwalach, Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda odbędą spotkania robocze z koproducentką projektu „Kantor_Tropy” - Panią Misako Ueda (Theatre X, Tokio) oraz Saburo Teshigawarą, Rihoko Satoh i pozostałymi artystami japońskimi zaangażowanymi w projekt. Podczas pobytu w Japonii gdańskie artystki wezmą także udział w 8. Seminarium dotyczącym Tadeusza Kantora organizowany przez Theatre X w Tokio w dn. 23.08.2015. Seminarium odbywa się w ramach festiwalu „Tadeusz Kantor GoEnNen Performance Festival 2015”, na którym w grudniu gdańskie artystki zaprezentują projekt “Kantor_Tropy”.

16.05 WEEKEND JAPOŃSKI w Gdańskim Tearze Szekspirowskim - g. 17:00

Wykład pt. „Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego” i promocja książki „Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie” (Universitas, Kraków 2014);

Więcej info:

http://www.teatrszekspirowski.pl/article/repertuar/maj//index.php?id_item_tree=7ebc485f21c2555bbd1fde42dcd9c1cb

23.05 „ Butō- piękno pod powierzchnią ciała" - FESTIWAL KROKI (Kraków)

Performance solowy Katarzyny Pastuszak oraz udział w panelu „Butō – piękno pod powierzchnią ciała” – spotkanie połączone z promocją wydawnictw poświęconych butō z udziałem Katarzyny Pastuszak, Magdaleny Zamorskiej, Julii Hoczyk, Anity Zdrojewskiej, prowadzenie: Katarzyna Bester /Pauza in Garden/; FESTIWAL KROKI (Kraków)

Więcej info: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/605/-but-piekno-pod-powierzchnia-ciala-

28-29.05 - STACJA TANIEC (Stacja Orunia GAK - Gdańsk) – 2x2 czyli Teatr Amareya i Goście

28.05.2015

g. 19.00 - „Macbeth Badya” - spektakl teatru Kasba Arghya (Indie)

g. 20.00 - promocja książki „Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie” i rozmowa z autorką dr Katarzyną Pastuszak – prowadzenie: dr Barbara Świąder-Puchowska

 

29.05.2015

g. 19.00 - „Yameru maihime_prolog” (Chora księżniczka_prolog) – solo Katarzyna Pastuszak, muzyka na żywo: Joanna Duda - premiera trójmiejska

g. 20.30 - koncert J=J (Joanna Duda/Jan Młynarski)

 

30.05-4.06.2015 – Warsztat Kalaripayattu i Kathakali

Prowadzenie: Manish Mitra i Raju Bera (Teatr Kasba Arghya, Indie)

 

Godziny warsztatów:

30.05-31.05 - g. 12.00-16.00

1-4.06 – g. 16.00-20.00

 

Koszt warsztatów:

150 ,- (ulgowy/studencki), 170 ,- (normalny)

Ilość miejsc ograniczona.

 

Zapisy: Anna Karasińska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 58 306 66 76 w.37

 

Więcej info: www.gak.gda.pl; facebook.com/StacjaOrunia

 

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

 

6.06 – „Yameru maihime_prolog”

poniedziałek, 11 maj 2015

6.06 – „Yameru maihime_prolog”

FESTIWAL POSZUKIWANIE ALTERNATYWY – Teatr Realistyczny Skierniewice

(solo: Katarzyna Pastuszak/muzyka: Joanna Duda) - ; więcej info: http://www.realistyczny.pl/

YAMERU MAIHIME_PROLOG
Koncept i wykonanie: Katarzyna Pastuszak
Muzyka: Joanna Duda „Yameru maihime_prolog” to pierwsza część tryptyku inspirowanego postacią Hijikaty Tatsumiego - ojca japońskiego tańca butō. Tytuł projektu odwołuje się do quasi-autobiograficznej powieści autorstwa Hijikaty Tatsumiego pt. Yameru maihime (Tańcząca chora księżniczka). Spektaklem „Yameru maihime_prolog” Katarzyna Pastuszak otwiera cykl, w którym z jednej strony sięgać będzie do własnego dzieciństwa, z drugiej zaś podejmie dialog z koncepcjami japońskiego artysty. Projekt „Yameru maihime” autorstwa Katarzyny Pastuszak zbiega się z publikacją książki pt. „Ankoku buto Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie” autorstwa Pastuszak i stanowi kolejny etap jej poszukiwań na obszarze butō.

11.06 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUK PERFORMATYWNYCH APART (Katowice)

„2” (solo: Katarzyna Pastuszak/muzyka: Joanna Duda)

więcej info: http://www.apart.art.pl/fest.htm

"Nomadka" na Grenlandii

piątek, 03 kwiecień 2015

O "NOMADCE" W TELEWIZJI GRENLANDZKIEJ - NUUK TV

http://www.nuuktv.gl/nyhed/nomadic-woman/

 

 

KILKA SŁÓW O "NOMADCE" W TVP POLONIA w programie "Polacy tu i tam" 28.02.2015

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polacy-tu-i-tam/wideo/28022015/18776589

Najnowsza publikacja Katarzyny Pastuszak z Teatru Amareya

Ankoku butoh Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie”

Wydawnictwo Universitas, KrakóW 2014

 

Kompendium wiedzy na temat japońskiego tańca butoh i japońskiej awangardy lat 1960., a w szczególności szczegółowa analiza twórczości ojca butoh – Hijikaty Tatsumiego - jest już dostępna! Nakładem wydawnictwa UNIVERSITAS w Krakowie ukazała się książka pt. „Ankoku butoh Hijikaty Tatsumiego – teatr ciała-w-kryzysie” autorstwa Katarzyny Pastuszak znanej z Teatru Amareya. Książka niezwykła, wprowadzająca nas w niezwykły świat japońskiej awangardy i w kosmos twórczości tancerza, choreografa i pisarza - Hijikaty Tatsumiego... Obowiązkowa pozycja dla japonofilów i wszystkich kochających taniec, ciało i poezję.

 

TU MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ:

Link: http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Ankoku_but__333__Hijikaty_Tatsumiego_teatr_ciala_w_kryzysie_3379.html

 

NOMINACJA DO NAGRODY „SPLENDOR GEDANENSIS” DLA KATARZYNY PASTUSZAK Z TEATRU AMAREYA

 

Katarzyna Pastuszak otrzymała nominację do prestiżowej nagrody „Splendor Gedanensis” za reżyserię interdyscyplinarnego projektu performatywnego pt. „NOMADKA” i jego prezentację na 11. International Dance and Theatre Festival w Theatre X w Tokio. Nominacja ta, przyznana przez Fundajcę Pomysłodalnia, plasuje dr Katarzynę Pastuszak wśród najwybitniejszych postaci kultury i sztuki takich jak Magdalena Grzebałkowska, Paweł Huelle, Adam Orzechowski, czy Romuald Wicza-Pokojski, również nominowanych do tejże nagrody.

 

Trójmiejski Teatr Amareya ponownie na Grenlandii

 

2-17 marca 2015

 

Po zeszłorocznych sukcesach zagranicznych w Japonii, na Grenlandii, w Izraelu i Rosji, trójmiejski kolektyw Amareya Theatre & Guests znów zaprezentuje się poza granicami Polski. Na zaproszenie Teatru Narodowego w stolicy Grenlandii - Nuuk oraz Sisimiut Kulturhus i szkoły Teknikimik Ilinniarfik artystki Amareya zaprezentują swoje spektakle na Grenlandii.

 

Sisimiut Needs a Hero”, Sisimiut

W dn. 2-12 marca 2015 część zespołu Amareya Theatre & Guests będzie przebywała w Sisimiut, gdzie wraz z młodzieżą ze szkoły średniej Teknikimik Ilinniarfik stworzy spektakl pt. „Sisimiut Needs a Hero”. Praca nad spektaklem będzie miała miejsce w Sisimiut Kulturhus, a premiera spektaklu z udziałem 22 uczniów, który przygotują z nimi trzy artystki z zespołu Amareya Theatre & Guests (K. Pastuszak, J. Duda, A. Śliwińska) zaplanowana jest na 11.03.2015 na scenie Sisimiut Kulturhus.

Nomadka”, Teatr Narodowy na Grenlandii, Nuuk

Natomiast w dn. 15-16 marca 2015 kolektyw Amareya Theatre & Guests zaprezentuje swój spektakl „Nomadka” (reż. K. Pastuszak) w Teatrze Narodowym Grenlandii w Nuuk. W spektaklu wystąpią: Louise Fontain (Grenlandia/Norwegia), Joanna Duda (muzyka na żywo), Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak, Anna Kalwajtys, Magdalena Jędra i Daniela Komędera.

 

30.12. Ofelia_remix

poniedziałek, 22 grudzień 2014

30.12.2014, godz. 19:00

METROPOLIA JEST OKEY, Centrum Św. Jana

Ofelia_remix to spektakl Teatru Amareya na podstawie W. Shakspeara i H. Müllera - Hamlet i Die Hamletmachine- ale jest to próba wyodrębnienia z tych tekstów postaci kobiecych. Tytułowy "remix" dotyczy nie tylko faktu "remiksowania" przez artystki elementów dotychczasowych realizacji, jest to także próba "zremiksowania" stereotypów i kobiecych przyzwyczajeń do własnych ograniczeń, w celu ukazania triumfu kobiety, poszukującej dialogu w społeczeństwie. "Ofelia_remix" to kolejna odsłona projektu performatywnego trójmiejskich artystek działających wspólnie jako kolektyw "Amareya Theatre & Guests".

Do kolektywu należą: Dorota Androsz, Joanna Duda, Anna Kalwajtys, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska.

http://kultura.trojmiasto.pl/Teatr-tanca-imp400278.html

WSTĘP WOLNY

16.11 PUSTY DOM_Wrocław

czwartek, 13 listopad 2014

 

PUSTY DOM

16.11.2014 godz. 20:00

Centrum Inicjatyw Artystycznych

Wrocław

 

http://wroclaw2016.pl/teatr-amareya-pusty-dom-w-ramach-laboratorium-ruchu-esk-2016/

Pusty dom” to próba oswajania przestrzeni krajobrazu po stracie, opowieść o znikających punktach oparcia i dogasającym płomieniu życia. Dom to nie tylko miejsce, ale także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, poczucie godności, zakorzenienia w świecie, kontaktu ze sobą, swoim ciałem i jego historią. Moment straty, w którym nasz dom przestaje istnieć, wyznacza przełom. To początek powolnego poszukiwania sensu i zapełniania pustki. Ciało, wzruszone i bezbronne, rozpięte między lękiem a potrzebą miłości, dryfuje szukając samego siebie w spotkaniu z innym ciałem.

więcej o spektaklu: http://www.teatramareya.pl/index.php/pl/spektakle/23-2012/68-pusty-dom

"2" na SUKKOT FESTIVAL - Izrael

niedziela, 05 październik 2014

8 października 2014

Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda na Międzynarodowym Festiwalu SUKKOT na Pustyni Negew w Izraelu

Teatr Amareya jest w tym roku ciągłym ruchu! Zaraz po powrocie z pokazów „Nomadki” na Grenlandii, artystki - Joanna Duda i Katarzyna Pastuszak zaprezentują w dn. 8 października duet pt. „2” w ramach Międzynarodowego Festiwalu SUKKOT w Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon (Izrael). Podczas festiwalu, w dn. 9 października artystki poprowadzą także warsztaty improwizacji tanecznej z muzyką na żywo w wykonaniu Joanny Dudy. Widownia festiwalu będzie miała także okazję wysłuchać solowego koncertu Joanny Dudy, podczas którego artystka zaprezentuje fragmenty autorskiego materiału, którym podbiła serca melomanów w Japonii.

Pobyt polskich artystek na Międzynarodowym Festiwalu SUKKOT w Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon (Izrael) odbywa się dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon.

NOMADKA

na 11th Theatre X International Dance and Theatre Festival IDTF 2014 w Tokio

LIPIEC 2014

3-4.07.2014 - warsztaty dla widowni Theatre X w Tokio

5.07.2014 - prezentacja spektaklu „NOMADKA” w ramach IDTF Theatre X w Tokio

6.07.2014 - prezentacja autorskiego projektu wieczoru poezji Tadeusza Różewicza czytanej przez Amareya Theatre & Guests z muzyką Joanny Dudy, w ramach oficjalnej Gali Zamykającej 11th Theatre X International Dance and Theatre Festival IDTF 2014 w Tokio;

 

24.05 Mushi no hokō

czwartek, 22 maj 2014

Mushi no hokō Teatr Amareya & Joanna Duda

24 maja 2014 (sobota) godz. 19:00-19:45

Miejsce : Aula 1.43 Wydział filologiczny UG

http://www.madeinazja.ug.edu.pl/performance-teatr-tanca-butoh-teatr-amareya/

Koncept: Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Aleksandra Śliwińska
Wykonanie: Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda, Aleksandra Śliwińska
Muzyka: Joanna Duda
Video: Katarzyna Pastuszak, Joanna Duda