LOUISE FONTAIN (Grenlandia/Norwegia)

artystka, animatorka kultury, ambasadorka tradycyjnej kultury grenlandzkiej i kultury samów. Specjalizuje się w storytellingu i grze na tradycyjnych Nordyckich bębnach, fotografka. Ukończyła szkołę plastyczną w Kopenhadze oraz studia w zakresie nowych mediów. Wielokrotna stypendystka instytucji kulturalnych takich jak Kongelig Grønlandsk kulturfond, Dansk Grønlands kulturfond, Bikuben fonden. Występowała na wielu lokalnych festiwalach w Norwegii (m.in. Galleria Mosjoen, Villkvinneseminar, WildWinterfestival), a także w galeriach w Kopenhadze, wioskach Grenlandii, Norwegii, Danii.

 

 

 

JOANNA DUDA

pianistka, kompozytorka, członkini wielu projektów, m.in.: J=J, Wojtek Mazolewski Quintet. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010r. i 2012 r. Nominowana do nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury 2011 w kategorii "Debiut Roku" oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów. Autorka muzyki do spektakli teatralnych Station des Corps (reż. Tomasz Bazan), Balladyna (reż. K. Garbaczewski), Herb Brecht (reż. K. Garbaczewski), "2" reż. Katarzyna Pastuszak, "Fetish.WTF" reż. Dorota Androsz. Muzyczny element performatywnego zespołu Offelia Collectiv. Jej różnorodne inspiracje - muzyka klasyczna, jazz, scena elektroniczna i eksperymentalna - powodują duzą rozpiętość stylów, w których się porusza. Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i w podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki. Joanna Duda w marcu 2013 wydała swoją autorską płytę The Best Of, na której prezentuje przekrój całej swojej dotychczasowej twórczości.

 

 

 

 

 

BARBARA SZAMOTULSKA

psycholog, studentka studiów podyplomowych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Przygodę z teatrem tańca zaczęła w 2004 roku jako stażystka grupy Sopockiego Teatru Tańca biorąc udział w projektach przygotowanych przez Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka ( Rhisome 2006, Fabryka Papieru - Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych "Zdarzenia" Tczew-Europa 2006). Wraz z Marią Miotk zrealizowała spektakl "7 Życzeń", który został zaprezentowany na Gdańskim Festiwalu Tańca 2009. Prócz warsztatów w STT uczyła się również od Marty Pietruszki i Thierrego Vergera.