Tribute to J.S

 
  • Premiera: 12 grudnia 2008
  • Choreografia i wykonanie: Agnieszka Kamińska
  • Światła i konsultacje: Katarzyna Pastuszak

Spektakl jest konfrontacją z historią rodzinną, sięgającą czasów II Wojny Światowej, a także refleksją nad przejmowaniem spuścizny naszych przodków. To podróż po różnych stanach emocjonalnych, opowieść o przemijaniu i ciągłej walce z czasem.

„Premiera najnowszego solowego spektaklu Agnieszki Kamińskiej ustawiła teatr w czołówce trójmiejskich teatrów niezależnych. "Hołd dla J.S.", poruszający trudny temat konfrontacji z rodzinną historią czasów II wojny światowej, owacyjnie przyjęty przez publiczność, dał świadectwo niezwykłej wrażliwości i dojrzałości artystycznej Kamińskiej i był niewątpliwie jednym z najlepszych spektakli, prezentowanych na trójmiejskich scenach w tym roku. (...)

Jej szczere i przejmujące wyznanie zelektryzowało całą widownię. Za pomocą tańca, gestu i spojrzenia oddała uczucia zniewolenia, strachu, zagubienia, ale też pragnienie życia i wolności oraz potrzebę odzyskania indywidualności. Jeśli ktoś twierdzi, że pokolenie wnuków tych, którzy doświadczyli wojny, nie jest w stanie niczego zrozumieć, powinien obejrzeć ten spektakl." [M. Hajdysz, Gazeta Wyborcza]